Co kupić z okazji chrztu?

Standardowe pytanie które pojawia nam się w głowie kiedy zostaniemy zaproszeni na chrzest. Pomysłów na prezent może być całe mnóstwo, w zależności od tego czy jesteś rodziną, znajomym czy też zostałeś poproszony o bycie rodzicem chrzestnym.

Poniżej przedstawię Ci 10 pomysłów co warto kupić na prezent z okazji chrztu świętego.

Jeżeli nie wiesz co powinieneś kupić jako rodzic chrzestny to rozwieję nieco Twoje wątpliwości. Przyjęło się że matka chrzestna kupuje dziecku szatę i czasem ubranko na chrzest a ojciec chrzestny świecę. Oczywiście ode Ciebie zależy czy dziecko dostanie jeszcze jakiś prezent dodatkowo. Ja nie jestem zwolennikiem dawania pieniędzy na prezent, Często jest tak że te pieniążki gdzieś się rozchodzą. Lepiej kupić ładną pamiątkę która zostanie niż pieniążki które mogą niestety przemknąć do budżetu domowego. Jeśli jednak nie masz pomysłu, bądź wolisz przeznaczyć pieniądze na zakup czegoś co przyda się dziecku w przyszłości to mam dla Ciebie pomysł, ale to za chwilę poniżej w punkcie pierwszym.

  1. Numerem jeden dla mnie jest założenie dziecku lokaty lub po prostu konta dla młodych czy też konto oszczędnościowe. Wpadłam na ten pomysł całkiem nie dawno jak zaczęłam myśleć o tym co dam na prezent chrześniakowi z okazji komunii. Pomyślałam że zamiast kolejnego prezentu utworzenie dla niego konta będzie idealne. Jeśli pomyślimy o tym za wczasu to spokojnie uda nam się zgromadzić na takim koncie ładną sumę pieniędzy za które w odpowiednim momencie będzie można spełnić marzenie dziecka. Jednak można gromadzić pieniążki nadal i na przykład dać dostęp do konta dziecku dopiero na 18-te urodziny. Jeśli jesteś rodzicem chrzestnym to nawet gdy rocznie przelejesz dziecku te 200-300 zł to po 18-tu latach mamy ogromną kwotę paru tysięcy złotych. Myślę że jest to pomysł zdecydowanie warty uwagi.

Przechodząc do prezentów „fizycznych” odwieczne pytanie brzmi czy coś praktycznego, klasycznego czy też oryginalnego czego od nikogo innego dziecko nie dostanie?

Przejdziemy przez wszystkie te kwestie tak byście bez problemu sami mogli zdecydować która opcja będzie dla was najlepsza.

2. Idąc dalej w kierunku finansów tylko mniej formalnie super pomysłem będzie podarowanie wyjątkowej skarbonki na prezent. Wybór jest przeogromny. Również można wygrawerować specjalny napis, życzenia czy imię dziecka.

                

3. Zaczynając od klasyki – tym co zawsze się sprawdzi niezależnie od wszystkiego będzie medalik z wizerunkiem Matki Boskiej. Co prawda dziecko nie skorzysta z prezentu od razu, ale za to będzie to coś na długie lata. Są medaliki grawerowane gdzie możesz za podać imię dziecka czy datę chrztu i będzie wtedy jeszcze bardziej osobisty.

źródło alechrzest.pl

4.Przechodząc do prezentów niepowtarzalnych a jednocześnie pamiątkowych jako pierwsze proponuję Smoczek z grawerem gdzie podajemy ważne informacje jak dziecko ma na imię czy data narodzin. Super dodatkiem a raczej częścią prezentu jest to że w smoczku jest jakby skrytka do której wkładamy pierwszy ząbek dziecka.

żródło alechrzest.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *