Gdzie jechać na wakacje 2019 za granicę?

Jak co roku zastanawiamy się gdzie pojechać na wyczekany urlop w tym roku. Możliwości jest całe mnóstwo, ale pytanie gdzie pojechać tak by czuć się bezpiecznie i skupić się na wypoczynku?

Poniżej przedstawię Ci miejsca do których możesz się wybrać na wakacje w 2019 r tak by mieć pewność że jedziesz w bezpieczne rejony.

Informacje przedstawione na podstawie serwisu polskiego rządu gov.pl ( zakładka informacje dla podróżujących)

  1. Jako pierwsza na widelec pójdzie Bułgaria. Nie wprowadzono stopnia zagrożenia terrorystycznego w Bułgarii. Pierwsze co przychodzi na myśl do głowy to Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski. Najpopularniejsze miejscowości i jednocześnie chyba kojarzące się z największym bezpieczeństwem poprzez swoją popularność. Drugą kwestią która przychodzi mi na myśl to cena. Koszty wycieczki do Bułgarii są naprawdę bardzo niskie. Jeżeli interesuje nas życie nocne to bogatszym w wybór tego typu atrakcji będzie Słoneczny Brzeg, spokojniejsze za to są Złote Piaski.

Więc czego możemy się spodziewać? Jeżeli marzymy o wygrzaniu się na słoneczku to Bułgaria jest miejscem do tego zdecydowanie odpowiednim, choć oczywiście zależy o jakim miesiącu myślimy.

Patrząc na kwestie techniczne- dostaniemy się tam na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (paszport jednak nie jest wymagany). Jeżeli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne to możemy sobie wyrobić kartę EKUZ i na jej podstawie możemy korzystać z opieki medycznej (jednak jest to podstawowa wersja które nie obejmuje wszystkiego). Można dodatkowo wykupić sobie szersze ubezpieczenie jeśli mamy obawy i wolimy czuć się bezpiecznie.

Jeżeli chodzi o pieniążki to w Bułgarii obowiązuje lew bułgarski oznaczony jako BGN. 1 lew bułgarski to 100 stotinek.

Na dzień dzisiejszy 100 zł to 45,83 BGN

CIEKAWOSTKI:

Skinienia głową oznaczające u nas potwierdzenie w Bułgarii oznaczają zaprzeczenie.

2. Druga propozycja to Grecja. Gościnność Grecka jest cudowna. Miałam okazję być w Grecji na wakacjach 2 razy pierwszy na Krecie w miejscowości Ammoudara Hotel Marilena a drugi raz w Platamonas.

Wybierając miejscowość zastanówcie się jak chcecie spędzić czas. Czy interesują Was wieczorne wyjścia czy wolicie spędzić czas na lokalnych atrakcjach, wyjść na kolacje w swojej okolicy czy spędzić wieczór na animacji hotelowej.

Będąc w Platamonas zakochałam się w malutkim miasteczku i lokalnych uliczkach. Zdecydowanie nie było to miejsce imprezowe, ale miejscowe restauracje serwowały przepyszne jedzenie. Do plaży z hotelu szło się parę minut. Miejsce idealne do spokojnego spędzania czasu. Hotel prowadził animacje i wieczorki tematyczne gdzie można było nauczyć się jak tańczyć Zorbę. Wspomnienia genialne, cudowni gospodarze którzy mimo że taki wieczorek odgrywali enty raz to czuło się jakby robili to z pełną pasją.

Więc gdzie pojechać?

  • Wyspa Santorini – wąskie uliczki i białe domki z niebieskimi dachami, malutkie okienka i widok jednocześnie na góry i morze to właśnie Santorini.
Santorini

Miasteczko ma swój niepowtarzalny klimat a jego lokalnym produktem jakiego musisz spróbować jest cudowne słodkie wino i pomidory.

  • Zakhyntos wyspa baaardzo zielona uprawia się tutaj w dużych ilościach oliwki oraz winogrona. Jeżeli interesuje Was życie nocne i możliwość wyjścia na imprezę to z pewnością znajdziecie tutaj coś dla siebie. Miejscowość Laganas oraz Kalamaki są słynne w tym zakresie. Jest tutaj mnóstwo klubów i pubów które oferują nocną rozrywkę.

We wspomnianej wyżej Laganas jest jedna z piękniejszych piaszczystych plaż ciągnąca się przez wiele kilometrów, więc warto się wybrać do tej miejscowości również z tego względu.

Zakhyntos
  • Następną zieloną wyspą jest Korfu, jest to chyba najbardziej zielona wsypa ze wszystkich. Piasek jest tam złocisty, znajdziemy tam dzikie zakątki wyspy oraz urwiste klify. Standardowo uprawia się tutaj oliwki, owoce cytrusowe oraz winogrona z których robione jest pyszne lokalne wino.
  • Przed nami Rodos wyspa na której słońce świeci niemal 365 dni w roku. Plaże są tutaj zarówno piaszczyste jak i żwirowe. Rodos jest wyspą o bogatym dziedzictwie kulturowym. Pod kątem zabytkowym jest co zobaczyć, zachowały się również klasyczne wioski.
Rodos
  • Kos to jedna z większych wysp. Dzięki temu nawet w szczycie sezonu nie powinno być natłoku turystów. Jest tutaj bardzo duże zaplecze turystyczne pod kątem hoteli, natomiast nie ma zbyt dużej ilości klubów.

Wjazd do Grecji za pomocą dowodu osobistego lub paszportu. Również polecane jest wyrobienie karty EKUZ. Będąc w Grecji koniecznie korzystaj z lokalnej kuchni. Warzywa i owoce które rosną w gorącym słońcu smakują wspaniale. Zjedz tradycyjną sałatę grecką a zobaczysz różnicę pomiędzy tą którą znamy u nas. Świeży ser feta smakuje bosko, a słodkie pomidory są pozycją 'must have' którą musisz zaliczyć. Cudowne duże oliwki oraz miejscowe słodkie wina to każdy dzień w Grecji jak każdy inny. Na samą myśl już leci mi ślinka.

3.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *